Results – 2019 Sydney Sprint Series 3 |
||||
2019-02-10 | ||||
Long | (77 / 77) | Time | Behind | |
1. | Ewan Shingler | Big Foot Orienteers | 15:45 | |
2. | Toby Wilson | NSW Stingers | 17:07 | +1:22 |
3. | Hannes Svahn | SWE | 17:21 | +1:36 |
4. | Andrew Hill | Western and Hills Orienteers | 17:38 | +1:53 |
5. | Duncan Currie | Garingal Orienteers | 18:13 | +2:28 |
6. | Clyde McGhee | Bennelong Northside Orienteers | 19:11 | +3:26 |
7. | Cameron Duncan | Kulgun 225 Orienteers | 20:11 | +4:26 |
8. | Mark Shingler | Big Foot Orienteers | 20:51 | +5:06 |
9. | Angus Leung | Garingal Orienteers | 21:06 | +5:21 |
10. | Shane Doyle | Uringa Orienteers | 21:21 | +5:36 |
11. | Paula Shingler | Big Foot Orienteers | 21:37 | +5:52 |
12. | Istvan Kertesz | Garingal Orienteers | 21:41 | +5:56 |
13. | Vivien de Remy de Courcelles | Western and Hills Orienteers | 22:01 | +6:16 |
14. | Wayne Eliot | Wullundigong Orienteers of the West | 22:04 | +6:19 |
15. | Nea Shingler | Big Foot Orienteers | 22:20 | +6:35 |
16. | Hamish Mackie | Big Foot Orienteers | 22:25 | +6:40 |
17. | Michael Warlters | Uringa Orienteers | 22:34 | +6:49 |
18. | Barbara Hill | Garingal Orienteers | 22:49 | +7:04 |
19. | Huon Wilson | Garingal Orienteers | 22:50 | +7:05 |
20. | Joel Putnam | Bennelong Northside Orienteers | 23:02 | +7:17 |
20. | Michael Ridley-Smith | Garingal Orienteers | 23:02 | +7:17 |
22. | Serena Doyle | Uringa Orienteers | 23:37 | +7:52 |
23. | Tony Hill | Garingal Orienteers | 23:40 | +7:55 |
24. | Michael Halmy | Bennelong Northside Orienteers | 24:02 | +8:17 |
25. | Miles Ellis | Big Foot Orienteers | 24:23 | +8:38 |
25. | Rebecca George | Big Foot Orienteers | 24:23 | +8:38 |
27. | Peter Annetts | Garingal Orienteers | 24:27 | +8:42 |
28. | Aniko Fozo-Kertesz | Garingal Orienteers | 24:39 | +8:54 |
29. | Jamie Kennedy | Garingal Orienteers | 25:12 | +9:27 |
30. | Cooper Horley | Garingal Orienteers | 25:19 | +9:34 |
31. | Wayne Pepper | Bennelong Northside Orienteers | 25:40 | +9:55 |
32. | Brett Sewell | Bennelong Northside Orienteers | 25:43 | +9:58 |
33. | Nikolett Halmai | Garingal Orienteers | 25:50 | +10:05 |
34. | Simon Nash | Bennelong Northside Orienteers | 25:58 | +10:13 |
35. | Robert Herkes | Garingal Orienteers | 26:37 | +10:52 |
36. | John Bulman | Garingal Orienteers | 26:41 | +10:56 |
37. | Melissa Annetts | NSW Stingers | 27:00 | +11:15 |
38. | Anneke Corry | No club | 27:23 | +11:38 |
39. | Rodney Parkin | Bennelong Northside Orienteers | 27:49 | +12:04 |
40. | Andrew Wisniewski | Big Foot Orienteers | 27:55 | +12:10 |
41. | Graeme Hill | Western and Hills Orienteers | 27:58 | +12:13 |
42. | David McGhee | Bennelong Northside Orienteers | 28:06 | +12:21 |
43. | Ian Froude | Illawarra Kareelah Orienteers | 28:44 | +12:59 |
44. | Jim Mackay | Uringa Orienteers | 28:45 | +13:00 |
45. | Keith Povah | Bennelong Northside Orienteers | 30:53 | +15:08 |
45. | Terry Bluett | Bennelong Northside Orienteers | 30:53 | +15:08 |
47. | Alexa Troedson | Big Foot Orienteers | 30:58 | +15:13 |
48. | Amanda Mackie | Big Foot Orienteers | 32:22 | +16:37 |
49. | Julian Ledger | Bennelong Northside Orienteers | 32:26 | +16:41 |
50. | Peter Thomason | Bennelong Northside Orienteers | 32:44 | +16:59 |
51. | Colin Burnett | Garingal Orienteers | 33:42 | +17:57 |
52. | Carol Jacobson | Garingal Orienteers | 33:48 | +18:03 |
53. | Joanna Parr | Big Foot Orienteers | 33:58 | +18:13 |
54. | Ian McKenzie | Uringa Orienteers | 35:32 | +19:47 |
55. | Nick Fletcher | No club | 35:52 | +20:07 |
56. | Ken Jacobson | Garingal Orienteers | 36:43 | +20:58 |
57. | Rachael Povah | Bennelong Northside Orienteers | 37:12 | +21:27 |
58. | Bob Morgan | Bennelong Northside Orienteers | 37:31 | +21:46 |
59. | Mike Ward | Garingal Orienteers | 37:40 | +21:55 |
60. | Ted Mulherin | Western and Hills Orienteers | 38:06 | +22:21 |
61. | Karen Langan | Western and Hills Orienteers | 38:30 | +22:45 |
62. | Kwok Wai Wan | Garingal Orienteers | 39:57 | +24:12 |
63. | Ellis Leung | Garingal Orienteers | 41:30 | +25:45 |
64. | Peter Treloar and Isabella Treloar | No club | 42:05 | +26:20 |
65. | Dianne Bergen | Garingal Orienteers | 44:14 | +28:29 |
66. | Elizabeth Bulman | Garingal Orienteers | 44:56 | +29:11 |
67. | Emmanuelle Convert | Western and Hills Orienteers | 48:05 | +32:20 |
68. | Stephen Holloway | Western and Hills Orienteers | 48:23 | +32:38 |
69. | Ian Blayden | Garingal Orienteers | 50:57 | +35:12 |
Andy Simpson | Big Foot Orienteers | MP | ||
Clare Netherton | No club | MP | ||
Greg Barbour | Big Foot Orienteers | MP | ||
Joshua Simmons | Garingal Orienteers | MP | ||
Niamh Cassar | Western and Hills Orienteers | MP | ||
Roger Maher | CC | MP | ||
Simon George | Big Foot Orienteers | MP | ||
Ted Woodley | Garingal Orienteers | MP | ||
Medium | (34 / 34) | Time | Behind | |
1. | Iida Lehtonen | Garingal Orienteers | 17:05 | |
2. | Fergus Mackie | Big Foot Orienteers | 18:15 | +1:10 |
3. | Paul Marsh | Big Foot Orienteers | 20:02 | +2:57 |
4. | Tracy Marsh | Big Foot Orienteers | 20:21 | +3:16 |
5. | Alex Kennedy | Garingal Orienteers | 20:29 | +3:24 |
6. | Peter Fozo | Garingal Orienteers | 20:53 | +3:48 |
7. | Peter McConaghy | Garingal Orienteers | 21:50 | +4:45 |
8. | Gordon Wilson | Bennelong Northside Orienteers | 22:38 | +5:33 |
9. | Carol Osborne | Big Foot Orienteers | 24:23 | +7:18 |
10. | Timothy McConaghy | Garingal Orienteers | 24:26 | +7:21 |
11. | Tania Kennedy | Garingal Orienteers | 24:56 | +7:51 |
12. | Wendy McConaghy | Garingal Orienteers | 25:49 | +8:44 |
13. | Julia Barbour | Big Foot Orienteers | 26:08 | +9:03 |
14. | Curtis Pepper | Bennelong Northside Orienteers | 26:20 | +9:15 |
15. | Lilja Lehtonen | Garingal Orienteers | 26:35 | +9:30 |
16. | Jim Merchant | Garingal Orienteers | 27:30 | +10:25 |
17. | Ron Junghans | Garingal Orienteers | 27:40 | +10:35 |
18. | Ben McConaghy | Garingal Orienteers | 28:36 | +11:31 |
19. | Kevin Roberts | Garingal Orienteers | 31:27 | +14:22 |
20. | Marco Sievi | Swiss Orienteering Team | 33:07 | +16:02 |
21. | Lyra Simpson | Big Foot Orienteers | 33:57 | +16:52 |
22. | Sue Froude | Illawarra Kareelah Orienteers | 34:09 | +17:04 |
23. | Michelle Povah | Bennelong Northside Orienteers | 36:40 | +19:35 |
24. | Gary Glover | Garingal Orienteers | 42:23 | +25:18 |
25. | Keith Goode | Big Foot Orienteers | 45:06 | +28:01 |
26. | Wei-Hsuan Lu | Garingal Orienteers | 47:02 | +29:57 |
27. | Dennis Sparling | Garingal Orienteers | 49:08 | +32:03 |
28. | Miia Lehtonen | Garingal Orienteers | 50:49 | +33:44 |
29. | Margaret Waugh | Garingal Orienteers | 51:17 | +34:12 |
30. | Barbara Junghans | Garingal Orienteers | 51:33 | +34:28 |
James Wells | Garingal Orienteers | MP | ||
Louise Barbour | Big Foot Orienteers | MP | ||
Steven Horrocks | No club | MP | ||
Sylvie Lamborelle | Western and Hills Orienteers | MP | ||
Short | (5 / 5) | Time | Behind | |
1. | Tanya Horrocks | No club | 17:40 | |
2. | Aurelie Valais | Western and Hills Orienteers | 21:43 | +4:03 |
3. | Alon Bar Gudes | Uringa Orienteers | 26:09 | +8:29 |
4. | Sylvie Valais | Western and Hills Orienteers | 26:27 | +8:47 |
5. | Nathan Ardren | Illawarra Kareelah Orienteers | 1:04:41 | +47:01 |
The splits (if any) go here