Results – Metro League #3 - Nurragingy |
||||
2019-06-23 | ||||
Division 1 | (17 / 17) | Time | Behind | |
1. | Ewan Shingler | Big Foot Orienteers | 34:42 | |
2. | Toby Wilson | Garingal Orienteers | 36:26 | +1:44 |
3. | Richard Morris | Bennelong Northside Orienteers | 37:41 | +2:59 |
4. | James McQuillan | Western and Hills Orienteers | 40:37 | +5:55 |
5. | Clyde McGhee | Bennelong Northside Orienteers | 42:14 | +7:32 |
6. | Jock Davis | Big Foot Orienteers | 42:25 | +7:43 |
7. | Benjamin Hanley | Big Foot Orienteers | 44:46 | +10:04 |
8. | Nicola Blatchford | Newcastle Orienteering Club | 45:15 | +10:33 |
9. | Matthew Sherlock | Big Foot Orienteers | 46:27 | +11:45 |
10. | Andy Simpson | Big Foot Orienteers | 46:54 | +12:12 |
11. | Peter Annetts | Garingal Orienteers | 47:10 | +12:28 |
12. | Mark Freeman | Big Foot Orienteers | 50:01 | +15:19 |
13. | Dan Smith | Western and Hills Orienteers | 54:55 | +20:13 |
14. | Peter Hopper | Bennelong Northside Orienteers | 57:31 | +22:49 |
15. | Brian Black | Bennelong Northside Orienteers | 1:01:19 | +26:37 |
16. | Darren Slattery | Bennelong Northside Orienteers | 1:01:56 | +27:14 |
17. | Ian McKenzie | Uringa Orienteers | 1:23:15 | +48:33 |
Division 2 | (35 / 35) | Time | Behind | |
1. | Shane Doyle | Uringa Orienteers | 34:56 | |
2. | Sebastian Froude | Illawarra Kareelah Orienteers | 35:08 | +0:12 |
3. | Riley Grainger | Garingal Orienteers | 35:40 | +0:44 |
4. | Melissa Thomas | Bennelong Northside Orienteers | 37:05 | +2:09 |
5. | Cameron Will | Illawarra Kareelah Orienteers | 37:11 | +2:15 |
6. | Hamish Mackie | Big Foot Orienteers | 37:47 | +2:51 |
7. | Ant Nolan | Uringa Orienteers | 38:16 | +3:20 |
8. | Niamh Cassar | Western and Hills Orienteers | 38:53 | +3:57 |
9. | Tom Kennedy | Garingal Orienteers | 39:07 | +4:11 |
10. | Paula Shingler | Big Foot Orienteers | 39:55 | +4:59 |
11. | Ross Morrison | Garingal Orienteers | 40:10 | +5:14 |
12. | Michael Ridley-Smith | Garingal Orienteers | 40:12 | +5:16 |
13. | Cooper Horley | Garingal Orienteers | 40:27 | +5:31 |
14. | Michael Warlters | Uringa Orienteers | 40:46 | +5:50 |
15. | David Green | Illawarra Kareelah Orienteers | 41:04 | +6:08 |
16. | Richard Pattison | Bennelong Northside Orienteers | 41:16 | +6:20 |
17. | Nick Wilkinson | Big Foot Orienteers | 41:27 | +6:31 |
18. | Simon George | Big Foot Orienteers | 42:06 | +7:10 |
19. | Oliver Freeman | Big Foot Orienteers | 42:41 | +7:45 |
20. | Alexander Karavaev | Illawarra Kareelah Orienteers | 44:05 | +9:09 |
21. | Rebecca George | Big Foot Orienteers | 44:26 | +9:30 |
22. | Tshinta Hopper | Bennelong Northside Orienteers | 44:51 | +9:55 |
23. | Brett Sewell | Bennelong Northside Orienteers | 44:56 | +10:00 |
24. | Warwick Selby | Garingal Orienteers | 45:31 | +10:35 |
25. | David Bray | Garingal Orienteers | 46:04 | +11:08 |
26. | Serje Robidoux | Uringa Orienteers | 46:41 | +11:45 |
27. | Craig Roach | Southern Highlands Orienteers | 47:38 | +12:42 |
28. | John Brayan | Garingal Orienteers | 47:56 | +13:00 |
29. | Wayne Pepper | Bennelong Northside Orienteers | 49:01 | +14:05 |
30. | Joshua Braidwood | Western and Hills Orienteers | 52:56 | +18:00 |
31. | Jamie Kennedy | Garingal Orienteers | 53:34 | +18:38 |
32. | Nea Shingler | Big Foot Orienteers | 55:47 | +20:51 |
Benny Holmgren | Western and Hills Orienteers | MP | ||
David McGhee | Bennelong Northside Orienteers | MP | ||
Mark Shingler | Big Foot Orienteers | DNS | ||
Division 3 | (36 / 36) | Time | Behind | |
1. | Tom Gordon | Knox Grammar School | 17:17 | |
2. | Simon Nash | Bennelong Northside Orienteers | 21:21 | +4:04 |
3. | Jake Evans | Knox Grammar School | 21:45 | +4:28 |
4. | Russell Blatchford | Illawarra Kareelah Orienteers | 22:21 | +5:04 |
5. | Heath Wallace | Knox Grammar School | 22:43 | +5:26 |
6. | Belinda Kinneally | Western and Hills Orienteers | 22:58 | +5:41 |
7. | Dylan Sherman | Knox Grammar School | 23:04 | +5:47 |
8. | Jim Mackay | Uringa Orienteers | 24:10 | +6:53 |
9. | Tim Perry | Western and Hills Orienteers | 24:20 | +7:03 |
10. | Colin Burnett | Garingal Orienteers | 24:43 | +7:26 |
11. | Ruth Shedden | Southern Highlands Orienteers | 24:53 | +7:36 |
12. | John Bulman | Garingal Orienteers | 24:59 | +7:42 |
13. | Stefan Kuehn | Bennelong Northside Orienteers | 25:01 | +7:44 |
14. | Gordon Wilson | Bennelong Northside Orienteers | 25:22 | +8:05 |
15. | Ian Froude | Illawarra Kareelah Orienteers | 25:36 | +8:19 |
16. | Natalya Filippova | Illawarra Kareelah Orienteers | 25:42 | +8:25 |
17. | Toshan Tan | Knox Grammar School | 26:13 | +8:56 |
18. | Jay Seeho | Western and Hills Orienteers | 26:33 | +9:16 |
19. | Ross Barr | Garingal Orienteers | 27:11 | +9:54 |
20. | Bob Morgan | Bennelong Northside Orienteers | 27:16 | +9:59 |
20. | Ori Gudes | Uringa Orienteers | 27:16 | +9:59 |
22. | Melissa Joseph | Garingal Orienteers | 27:26 | +10:09 |
23. | Rodney Parkin | Bennelong Northside Orienteers | 27:48 | +10:31 |
24. | Andrew Wisniewski | Big Foot Orienteers | 28:02 | +10:45 |
25. | Andra Leung | Garingal Orienteers | 28:39 | +11:22 |
26. | Ian Jessup | Garingal Orienteers | 29:25 | +12:08 |
27. | Stephan Wagner | Southern Highlands Orienteers | 29:27 | +12:10 |
28. | Tania Kennedy | Garingal Orienteers | 29:40 | +12:23 |
29. | Jim Merchant | Garingal Orienteers | 29:50 | +12:33 |
30. | Melanie Christie | Uringa Orienteers | 30:02 | +12:45 |
31. | Dick Ogilvie | Uringa Orienteers | 33:22 | +16:05 |
32. | Ellis Leung | Garingal Orienteers | 35:59 | +18:42 |
33. | Airdrie Long | Garingal Orienteers | 37:07 | +19:50 |
34. | Zoe Melling | Uringa Orienteers | 40:46 | +23:29 |
35. | Serena Doyle | Uringa Orienteers | 51:43 | +34:26 |
36. | Barry Hanlon | Western and Hills Orienteers | 52:12 | +34:55 |
Division 4 | (37 / 37) | Time | Behind | |
1. | Bart Vonhoff | Big Foot Orienteers | 18:37 | |
2. | Joanna Parr | Big Foot Orienteers | 22:20 | +3:43 |
3. | Jamie Lee | Garingal Orienteers | 23:33 | +4:56 |
4. | Terry Bluett | Bennelong Northside Orienteers | 23:49 | +5:12 |
5. | Ben Cummins | Southern Highlands Orienteers | 24:17 | +5:40 |
6. | Ethan Lee | Garingal Orienteers | 24:29 | +5:52 |
7. | Shiona Will | Illawarra Kareelah Orienteers | 24:37 | +6:00 |
8. | Carol Osborne | Big Foot Orienteers | 25:29 | +6:52 |
9. | Andrew Mac Donald | Big Foot Orienteers | 25:31 | +6:54 |
10. | Amanda Mackie | Big Foot Orienteers | 25:59 | +7:22 |
11. | Vanessa Freeman | Big Foot Orienteers | 26:11 | +7:34 |
12. | Garry Stewart | Southern Highlands Orienteers | 26:37 | +8:00 |
13. | Luca Squires | Southern Highlands Orienteers | 26:38 | +8:01 |
14. | Rachael Povah | Bennelong Northside Orienteers | 26:49 | +8:12 |
15. | Aurelie Valais | Western and Hills Orienteers | 27:08 | +8:31 |
16. | Ian Miller | Western and Hills Orienteers | 27:32 | +8:55 |
17. | Carolyn Davies | Garingal Orienteers | 27:43 | +9:06 |
18. | Anette Larsson | Western and Hills Orienteers | 27:52 | +9:15 |
19. | Carol Jacobson | Garingal Orienteers | 28:52 | +10:15 |
20. | David Squires | Southern Highlands Orienteers | 28:53 | +10:16 |
21. | Rod Eckels | Garingal Orienteers | 30:37 | +12:00 |
22. | Ron Junghans | Garingal Orienteers | 30:53 | +12:16 |
23. | Kristie Carroll | Southern Highlands Orienteers | 31:40 | +13:03 |
24. | Sue Froude | Illawarra Kareelah Orienteers | 32:30 | +13:53 |
25. | Robert Spry | Southern Highlands Orienteers | 33:57 | +15:20 |
26. | Sandra Stewart | Southern Highlands Orienteers | 34:08 | +15:31 |
27. | Sharon Lambert | Bennelong Northside Orienteers | 35:01 | +16:24 |
28. | Jane Boland | Uringa Orienteers | 35:03 | +16:26 |
29. | Dan Redfern | Garingal Orienteers | 35:53 | +17:16 |
30. | James Stuart | Illawarra Kareelah Orienteers | 36:34 | +17:57 |
31. | Ken Jacobson | Garingal Orienteers | 38:02 | +19:25 |
32. | Alitia Dougall | Bennelong Northside Orienteers | 38:06 | +19:29 |
33. | Kit Wong | Western and Hills Orienteers | 41:57 | +23:20 |
34. | Eunice Wilson | Illawarra Kareelah Orienteers | 43:27 | +24:50 |
35. | Linda Mandin | Bennelong Northside Orienteers | 49:21 | +30:44 |
36. | Janice Seeho | Western and Hills Orienteers | 58:00 | +39:23 |
Cameron Osborne | Big Foot Orienteers | MP | ||
Division 5 | (41 / 41) | Time | Behind | |
1. | Henry Shortis | Knox Grammar School | 15:46 | |
2. | Thomas O'Sullivan | Knox Grammar School | 16:54 | +1:08 |
3. | Lyra Simpson | Big Foot Orienteers | 17:46 | +2:00 |
4. | Callum Waland | Knox Grammar School | 18:02 | +2:16 |
5. | Kathryn Vaughan | Western and Hills Orienteers | 18:40 | +2:54 |
6. | Karen Langan | Western and Hills Orienteers | 19:38 | +3:52 |
7. | Oliver McFarlane | Big Foot Orienteers | 20:53 | +5:07 |
8. | Elizabeth Lewis | Southern Highlands Orienteers | 21:19 | +5:33 |
9. | Robert Newman | Garingal Orienteers | 22:00 | +6:14 |
10. | Alex Smith | Knox Grammar School | 22:11 | +6:25 |
11. | John Giles | Garingal Orienteers | 22:20 | +6:34 |
12. | Alton Freeman | Big Foot Orienteers | 23:32 | +7:46 |
13. | Jim Forbes | Garingal Orienteers | 24:44 | +8:58 |
14. | Gayle Shepherd | Uringa Orienteers | 24:49 | +9:03 |
15. | Vicki Wilmott | Illawarra Kareelah Orienteers | 24:53 | +9:07 |
16. | Simon Shen | Knox Grammar School | 25:00 | +9:14 |
17. | Keith Goode | Big Foot Orienteers | 25:36 | +9:50 |
18. | Nicola Nygh | Big Foot Orienteers | 25:51 | +10:05 |
19. | Elizabeth Bulman | Garingal Orienteers | 25:56 | +10:10 |
20. | Margaret Duguid | Illawarra Kareelah Orienteers | 26:18 | +10:32 |
21. | Michael Roylance | Big Foot Orienteers | 26:24 | +10:38 |
22. | Maria Stankova | Western and Hills Orienteers | 26:41 | +10:55 |
23. | Maggie Mackay | Uringa Orienteers | 27:18 | +11:32 |
24. | Ron Pallas | Uringa Orienteers | 28:01 | +12:15 |
25. | Dennis Sparling | Garingal Orienteers | 28:26 | +12:40 |
26. | Barbara Dawson | Garingal Orienteers | 28:27 | +12:41 |
27. | Peter Meyer | Southern Highlands Orienteers | 28:56 | +13:10 |
28. | Dave Lotty | Uringa Orienteers | 29:21 | +13:35 |
29. | Natalie Grainger | Garingal Orienteers | 29:29 | +13:43 |
30. | Mary Jane Mahony | Uringa Orienteers | 30:08 | +14:22 |
31. | Andrew Vesey-Wells | Western and Hills Orienteers | 31:41 | +15:55 |
32. | Constance Valais | Western and Hills Orienteers | 35:13 | +19:27 |
33. | Janet Morris | Western and Hills Orienteers | 35:40 | +19:54 |
34. | Kieran Joseph | Garingal Orienteers | 39:27 | +23:41 |
35. | Katie Robinson | Garingal Orienteers | 39:57 | +24:11 |
36. | Stephen Holloway | Western and Hills Orienteers | 40:04 | +24:18 |
37. | Cheryl Bluett | Bennelong Northside Orienteers | 40:52 | +25:06 |
38. | Ross Duker | Garingal Orienteers | 46:57 | +31:11 |
39. | Barbara Junghans | Garingal Orienteers | 59:59 | +44:13 |
40. | Louise Brooks | Southern Highlands Orienteers | 1:00:54 | +45:08 |
Barry Pearce | Western and Hills Orienteers | MP | ||
Easy | (13 / 13) | Time | Behind | |
1. | Alon Bar Gudes | Uringa Orienteers | 14:35 | |
2. | Jacinta Braidwood | Western and Hills Orienteers | 15:28 | +0:53 |
3. | Vincent Morris | Bennelong Northside Orienteers | 19:28 | +4:53 |
4. | Euan Shedden | Southern Highlands Orienteers | 19:51 | +5:16 |
5. | Angus van Schaik | Uringa Orienteers | 23:12 | +8:37 |
6. | Heidi van Schaik | Uringa Orienteers | 23:17 | +8:42 |
7. | EllisSquires | Southern Highlands Orienteers | 24:12 | +9:37 |
Alton Freeman | Big Foot Orienteers | MP | ||
George Kinneally | Western and Hills Orienteers | MP | ||
Jonathan Nolan | Uringa Orienteers | MP | ||
Oscar Vonhof | Big Foot Orienteers | MP | ||
Rory Shedden | Southern Highlands Orienteers | MP | ||
Sue Healy | Uringa Orienteers | MP | ||
Very Easy | (2 / 2) | Time | Behind | |
1. | Vincent Morris | Bennelong Northside Orienteers | 11:29 | |
2. | Hamilton Kinneally | Western and Hills Orienteers | 21:52 | +10:23 |
The splits (if any) go here