Summer Series #22, Castle Cove

sss22

Provisional Results at Wednesday 3 March 7:58PM
Score

  Name   Club Gross Penalty Time Score
1 Ryan Armstrong MM Bennelong Northside Orienteers 560 50 49:47 510
2 Simon Murphy OM Uringa Orienteers 550 50 49:03 500
3 Cooper Horley JM GO N 490 10 45:43 480
4 James McQuillan MM WH N 570 100 54:37 470
5 Melissa Thomas OW BN N 470 10 45:01 460
6 Richard Morris VM BN N 510 50 49:28 460
7 Kar-Soon Lim VM GO N 490 50 49:11 440
8 Brian Brannigan SVM BN N 520 80 52:22 440
9 Greg Barbour SVM Big Foot Orienteers 440 10 45:36 430
10 David Stanley VM GO N 450 40 48:29 410
11 Sam Parkinson OM Uringa Orienteers 460 50 49:23 410
12 Martin Cousins VM GO N 400 0 43:57 400
13 Istvan Kertesz MM GO N 400 0 44:14 400
14 Paula Shingler SVW BF N 400 0 44:36 400
15 Anthony Dowle MM BF N 440 40 48:15 400
16 Andrew Smith VM GO N 440 40 48:53 400
17 Mathew Cox MM GO N 460 60 50:13 400
18 Anthony Petterson VM GO N 500 100 54:18 400
19 Digby Pritchard SVM BN N 400 10 45:29 390
20 Vivien de Remy de Courcelles MM WH N 410 20 46:24 390
21 Nick Stanley JM GO N 420 30 47:49 390
22 Andrew Huxley VM GO N 470 80 52:07 390
23 Toni Bachvarova OW GO N 420 40 48:23 380
24 James Clare OM BF N 420 40 48:55 380
25 Joel Putnam MM Bennelong Northside Orienteers 430 50 49:06 380
26 John Bulman SVM GO N 380 10 45:36 370
27 Adam Murray MM Big Foot Orienteers 470 100 54:50 370
28 Hamish Mackie VM Big Foot Orienteers 380 20 46:13 360
29 Andrew Goddard VM GO N 380 20 46:49 360
30 Nea Shingler JW Big Foot Orienteers 390 30 47:25 360
31 Peter Annetts VM GO N 460 100 54:07 360
32 Richard Pattison MM BN N 470 110 55:50 360
33 Adam Brodie MM BN N 500 140 58:47 360
34 Glenn Horrocks VM GO N 600 240 68:33 360
35 Nick Eales MM Garingal Orienteers 350 0 44:46 350
36 Ori Gudes VM Uringa Orienteers 360 10 45:10 350
37 Ciaran Mathewson OM GO N 400 50 49:02 350
38 Mathew Collin OM UR N 450 100 54:09 350
39 Emmanuelle Convert MW WH N 340 0 42:28 340
40 Ian Jessup SVM GO N 360 20 46:36 340
41 Joel Wright VM CAS N 370 30 47:27 340
42 David Noble SVM WH N 330 0 44:43 330
43 Sharon Lambert SVW Bennelong Northside Orienteers 350 20 46:45 330
44 Geff Harper VM CAS N 350 20 46:48 330
45 Keith Povah VM Bennelong Northside Orienteers 370 40 48:22 330
46 Tim Butcher VM GO N 380 50 49:51 330
47 Gary Farebrother VM Western and Hills Orienteers 390 60 50:25 330
48 Louise Barbour JW Big Foot Orienteers 410 80 52:35 330
49 Rupert Robinson OM Uringa Orienteers 430 100 54:10 330
50 Peter Fozo MM GO N 320 0 44:00 320
51 Warwick Selby LM GO N 330 10 45:47 320
52 Jack Lever OM GO N 340 20 46:19 320
53 Mark Schaefer MM Central Coast Orienteers 360 40 48:41 320
54 Wayne Pepper VM BN N 400 80 52:26 320
55 Serje Robidoux MM Uringa Orienteers 410 90 53:46 320
56 Martin Smith SVM Garingal Orienteers 460 140 58:41 320
57 Roger Mail LM Garingal Orienteers 310 0 42:00 310
58 Ian Froude LM Illawarra Kareelah Orienteers 310 0 44:00 310
59 Rochelle Cox MW GO N 310 0 44:53 310
60 Simon Nash SVM BN N 370 60 50:44 310
61 Paul Toomey VM Garingal Orienteers 380 70 51:46 310
62 Scott Henderson VM Western and Hills Orienteers 300 0 42:27 300
63 Georgia Group Group No club 300 0 42:35 300
64 Amanda Mackie SVW BF N 300 0 43:56 300
65 Alan and Claire Group Big Foot Orienteers 320 20 46:03 300
66 Sarah Jones MW Big Foot Orienteers 340 40 48:49 300
67 Shaun Devine MM Garingal Orienteers 350 50 49:52 300
68 Nicholas Swan LM Garingal Orienteers 380 80 52:20 300
69 Carolyn Haupt WaW GO N 290 0 44:13 290
70 Simon George SVM Big Foot Orienteers 290 0 44:28 290
71 Ross Catterall LM GO N 290 0 44:48 290
72 Melissa Annetts OW Garingal Orienteers 310 20 46:03 290
73 Mike Ward LM Garingal Orienteers 320 30 47:23 290
74 Phil Lobsey VM CAS N 330 40 48:21 290
75 Terry Bluett LM Bennelong Northside Orienteers 330 40 48:34 290
76 Brett Sewell MM BN N 340 50 49:42 290
77 Lara D'Abreo VW BN N 340 50 49:46 290
78 Ben Butcher JM GO N 350 60 50:35 290
79 Bob Morgan SVM BN N 380 90 53:02 290
80 Ross Morrison VM Garingal Orienteers 560 270 71:16 290
81 Samuel Tsang VM Bennelong Northside Orienteers 280 0 41:52 280
82 Dom Pitot SVM BN N 280 0 42:38 280
83 Alan Gibson SVM BN N 280 0 44:12 280
84 Corey Spink VM BN N 290 10 45:11 280
85 Maggie Mackay JW UR N 290 10 45:58 280
86 David McGhee VM BN N 330 50 49:10 280
87 Peter Day VM Garingal Orienteers 330 50 49:31 280
88 Andrew Wisniewski WaM BF N 340 60 50:21 280
89 Charlotte Smith JW Garingal Orienteers 380 100 54:11 280
90 Fergus Dixon VM Garingal Orienteers 380 100 54:33 280
91 Caroline Wilson SVW BN N 390 110 55:49 280
92 Stuart Deane VM Garingal Orienteers 440 160 60:38 280
93 Alec Willington JM CAS N 270 0 42:42 270
94 Melanie Christie VW Uringa Orienteers 280 10 45:37 270
95 Jo Parr SVW Big Foot Orienteers 290 20 46:10 270
96 Jim Mackay SVM UR N 310 40 48:18 270
97 Gavin Lewis VM CAS N 320 50 49:40 270
98 Will Kay JM WH N 350 80 52:07 270
99 Nick Barlow VM Garingal Orienteers 380 110 55:33 270
100 Emery Strasser OM CAS N 260 0 42:14 260
101 Jim Merchant IM GO N 270 10 45:49 260
102 Kevin Roberts SVM GO N 290 30 47:42 260
103 Johnny Petersen LM GO N 320 60 50:09 260
104 Armands Teteris VM GO N 330 70 51:49 260
105 Aniko Fozo-Kertesz MW GO N 350 90 53:57 260
106 Graeme Hill LM WH N 520 260 70:28 260
107 Bryony Cox IW GO N 250 0 43:58 250
108 Alan Wilson MM CAS N 250 0 44:04 250
109 Emily Butcher OW Big Foot Orienteers 250 0 44:51 250
110 Tania Kennedy VW Garingal Orienteers 260 10 45:02 250
111 Andrew Graham MM Bennelong Northside Orienteers 260 10 45:30 250
112 Carol Jacobson LW GO N 270 20 46:19 250
113 Andrew Mac Donald SVM BF N 280 30 47:36 250
114 Katherine Cameron VW BN N 300 50 49:20 250
115 Alessandra Martines OW CAS N 310 60 50:28 250
116 Chris Stevenson SVM Garingal Orienteers 330 80 52:25 250
117 John Brayan SVM GO N 380 130 57:46 250
118 Tim Giles VM BF N 420 170 61:36 250
119 Karen Morante Group Newcastle Orienteering Club 240 0 40:24 240
120 Julian Ledger LM BN N 250 10 45:42 240
121 Mark Lusher VM Garingal Orienteers 250 10 45:54 240
122 Kaela Sparre OW CAS N 260 20 46:27 240
123 Ian Cameron LM Garingal Orienteers 260 20 46:46 240
124 Stacey Bryce SVW Garingal Orienteers 260 20 46:56 240
125 Claire Daniel OW Uringa Orienteers 270 30 47:56 240
126 Jim Forbes LM Garingal Orienteers 280 40 48:14 240
127 Helen Murphy LW Uringa Orienteers 280 40 48:21 240
128 Carolus vandeWalle VM CAS N 330 90 53:53 240
129 Mary Fien VW BF N 370 130 57:04 240
130 Kevin Smith SVM Garingal Orienteers 400 160 60:09 240
131 Austen Pepper OM BN N 260 30 47:20 230
132 Fiona Willington VW CAS N 260 30 47:43 230
133 Ron Junghans IM GO N 280 50 49:23 230
134 Arthur Lusher JM Garingal Orienteers 280 50 49:32 230
135 Allie Blackwell VW CAS N 340 110 55:03 230
136 Stephanie Murphy OW   390 160 60:29 230
137 Finn Mackay JM Uringa Orienteers 220 0 39:26 220
138 Tim Cox IM GO N 220 0 43:41 220
139 Adam Wallwork VM CAS N 220 0 44:45 220
140 Malcolm Gledhill IM WH N 220 0 44:55 220
141 Martin Mansfield LM WH N 220 0 44:57 220
142 John Reeves SVM CAS N 230 10 45:41 220
143 Vanessa Cullen WaW WH N 240 20 46:06 220
144 John Giles LM GO N 240 20 46:16 220
145 Alice Martin OW Central Coast Orienteers 250 30 47:05 220
146 Paul Prudhoe LM Central Coast Orienteers 250 30 47:18 220
147 Helen Smith LW BF N 210 0 42:15 210
148 Pauline Evans WaW BF N 210 0 43:22 210
149 Pujith Vijayaratnam OM CAS N 210 0 43:29 210
150 Genevieve Langron OW CAS N 210 0 43:30 210
151 Graham Field SVM GO N 210 0 44:32 210
152 Kim Eales VW Garingal Orienteers 230 20 46:23 210
153 Jackie Brighton SVW Bennelong Northside Orienteers 230 20 46:25 210
154 Tshinta Hopper JW Bennelong Northside Orienteers 240 30 47:25 210
155 Jamie Kennedy SVM Garingal Orienteers 250 40 48:48 210
156 Ian Clitheroe VM   300 90 53:20 210
157 Ted Woodley LM GO N 200 0 42:40 200
158 Paul Ryder MM   230 30 47:23 200
159 Nev Goodyer SVM Bennelong Northside Orienteers 240 40 48:11 200
160 Nikolett Halmai WaW GO N 260 60 50:08 200
161 Michelle Povah MW Bennelong Northside Orienteers 270 70 51:03 200
162 Lloyd Gledhill IM GO N 190 0 42:37 190
163 Barbara Dawson SVW Garingal Orienteers 190 0 43:29 190
164 Janet Morris IW Western and Hills Orienteers 200 10 45:55 190
165 Dmitry Stukov VM Western and Hills Orienteers 210 20 46:52 190
166 Iain McKernan VM GO N 250 60 50:13 190
167 Angela Haynes VW BF N 320 130 57:29 190
168 David Bowerman LM CC N 180 0 44:09 180
169 Elizabeth Bulman SVW GO N 200 20 46:17 180
170 Jennifer Newton Group BN N 250 70 51:27 180
171 Ken Strupitis-Haddrick LM Garingal Orienteers 260 80 52:03 180
172 Sue Thomson IW GO N 170 0 43:46 170
173 Sue Froude SVW Illawarra Kareelah Orienteers 230 60 50:27 170
174 Zoe Melling VW UR N 270 100 54:39 170
175 Kara Armstrong JW CAS N 160 0 41:52 160
176 Philip Arnold LM Bennelong Northside Orienteers 160 0 41:55 160
177 Anneke Strupitis-Haddrick WaW CAS N 160 0 42:31 160
178 Jessica Lakin VW CAS N 190 30 47:54 160
179 Keith Goode LM BF N 220 60 50:44 160
180 Ross Duker LM GO N 150 0 41:06 150
181 Marion Gledhill IW Western and Hills Orienteers 150 0 44:58 150
182 Dan Schofield OM CAS N 170 20 46:12 150
183 Adrian Sereni Group Garingal Orienteers 230 90 53:58 140
184 Dale Thompson LW GO N 390 250 69:33 140
185 Christopher Frain VM Garingal Orienteers 600 460 90:43 140
186 Ken Jacobson IM GO N 220 90 53:24 130
187 Hilary Wood SVW Central Coast Orienteers 240 110 55:40 130
188 Margaret Duguid LW Illawarra Kareelah Orienteers 270 140 58:46 130
189 Karen Langan VW Western and Hills Orienteers 250 130 57:47 120
190 Gwen Sewell IW Bennelong Northside Orienteers 110 0 36:34 110
191 Matthew Stevenson OM Garingal Orienteers 200 90 53:20 110
192 Bruce Stanley IM GO N 130 30 47:54 100
193 John Hook LM Bennelong Northside Orienteers 150 50 49:39 100
194 Kirsten Pitot WaW Bennelong Northside Orienteers 170 70 51:39 100
195 Stuart Thorpe VM Big Foot Orienteers 200 100 54:04 100
196 Andrew Lumsden SVM Big Foot Orienteers 90 0 28:56 90
197 Jacob Povah JM Bennelong Northside Orienteers 120 40 48:23 80
198 Barbara Junghans WaW GO N 90 20 46:40 70
199 Nicole Gallahar VW Garingal Orienteers 210 140 58:04 70
200 Peter Thomason SVM BN N 110 50 49:09 60
201 Becco Boyde MW Southern Highlands Orienteers 140 80 52:11 60
202 Amanda Ryan VW CAS N 200 140 58:39 60
203 Anthony Vrachliotis JM Garingal Orienteers 40 0 18:56 40
204 Alix Vrachliotis JM Garingal Orienteers 40 0 25:37 40
205 Ian McKenzie LM UR N 440 400 84:49 40
206 Maurice Nicholson VM CAS N 210 190 63:01 20
207 James Stuart WaM IK N 150 140 58:27 10
208 Cheryl Bluett LW Bennelong Northside Orienteers 190 180 62:09 10
209 Sophie Lobsey JW CAS N 90 120 56:23 0
210 Roderick Smith VM UR N 110 130 57:24 0
211 Barry Hanlon IM Western and Hills Orienteers 140 280 72:02 0
212 James Wells LM Garingal Orienteers 180 300 74:37 0
213 Ian Blayden IM Garingal Orienteers 210 310 75:07 0
214 Phillip Smyth VM BN N 310 310 75:33 0
215 Angus van Schaik JM CAS N 140 310 75:45 0
216 Peter Hopper SVM Bennelong Northside Orienteers 600 640 108:23 0
217 John Anderson LM Garingal Orienteers 600 770 121:32 0

Mini

Name   Class Time
1 Joel and Finlay Mini CAS N 12:45
2 Samuel and Liam Mini CAS N 15:42
3 Marcus Chen-Hatton Mini CAS N 16:59
4 Emily Eales Mini Garingal Orienteers 17:46
5 Sophie Eales Mini Garingal Orienteers 17:54
6 Edith Spink Mini CAS N 19:36
7 William Martin Mini CC N 20:37
8 Kara Armstrong Mini CAS N 21:08
9 Ryan Pattison Mini Bennelong Northside Orienteers 22:19
10 Ben Guild Mini Illawarra Kareelah Orienteers 22:30
11 Millie Wilson Mini No club 25:16
12 Hanne Fozo Mini GO N 33:44
 

 

Splits: 

The splits (if any) go here

Date: 
Wednesday, March 3, 2021